به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

کار درمانی و کمک به درمان اختلالات تغذیه ای در کودکان ۲

کار درمانی و کمک به درمان اختلالات تغذیه ای در کودکان قسمت دوم طبق تحقیقات انجام شده ، ۲۵ تا ۴۵ در صد کودکان از مشکلات تغذیه ای و اختلال در بلع رنج می برند و ۳۰ تا ۸۰ در صد از کودکانی که اختلالات رشدی شناخته شده دارند نیز به این مشکلات تغذیه ای مبتلا هستند . ۳ تا ۱۰ در صد کلیه کودکان و ۲۶ تا ۹۰ در صد کودکان دارای معلولیت های فیزیکی و ۱۰ تا ۴۹ در صد از کودکان مبتلا به بیماری های پزشکی ، از نظر مشکلات جدی تغذیه ای نیاز به مداخله دارند و همین امر ، نقشکار درمانی را در اختلالات تغذیه ای کودکان ، پر رنگ تر می کند .

گهگاه ممکن است که یک مشکل پزشکی ، به سمت یک مشکل رفتاری پیشرفت کند . به عنوان مثال کودکی که ریفلاکس اسید معده را تجربه کرده است ، ممکن است بعد از مدتی رفتارهایی از قبیل غذا نخوردن را از خودش نشان دهد . در این گونه موارد ، کودک در دوران بیماری به خاطر دردی که داشته ، از خوردن بعضی از مواد غذایی سر باز زده است و والدین او هم برای این که دردهایش بدتر نشود ، برای خوردن غذا به او اصرار نمی کرده اند . در نتیجه کودک بعد از اتمام درمان بیماری که دیگر غذا خوردن باعث ایجاد دردی در او نمی شد ، یاد می گیرد که به بهانه درد ، از خوردن غذاهایی که مورد علاقه اش نیست خودداری کند و یا گاهی یاد می گیرد که برای خوردن غذایش از والدین ، رشوه بگیرد ! کاردرمانی به شما این آموزش را می دهد که بعد از رفع مشکلات پزشکی کودکتان ، چگونه او را به رویه قبلی غذا خوردنش برگردانید . در بیماری هایی از قبیل اختلالات گوارشی ،مثلا اسهال ، یبوست ، تاخیر در تخلیه معده ، مشکلات حرکتی روده ، ریفلاکس معده و همچنین آلرژی ها ، خطر آسپیراسیون ، مشکلات روانپزشکی و بیماری های متابولیک ، شما باید برنامه غذایی متناسب با بیماری کودکتان را از کار درمانگر دریافت کنید ‌. یکی از کار درمانگران تعریف می کرد که کودک بیماری را نزدش آورده بودند که به طور ناگهانی عادات غذایی اش تغییر پیدا کرده بود . زمان هایی که در مهد کودک بود هر چیزی را که جلویش می گذاشتند را می خورد و به همین خاطر مادرش کیف او را از همه نوع مواد غذایی پر می کرد اما وقتی که ۷ ساله شد ، دیگر کاملا غذا خوردنش متوقف شده بود . یک ساعت و نیم طول می کشید تا او یک قطعه کوچک مرغ و یک تکه کوچک هندوانه را بخورد . او با تشخیص اوتیسم تحت درمان قرار گرفت و با این که خیلی زرنگ و درسخوان بود اما در نهایت به دلیل مشکلات تغذیه ای که پیدا کرده بود ، مجبور شدند که او را از کلاس عمومی بیرون بیاورند و تحت مراقبت های ویژه قرار دهند . بنابراین اگر او از همان ابتدای دورانی که به اختلالاتی در عادات غذایی اش مبتلا شده بود تحت کار درمانی قرار می گرفت و رفتارهای تغذیه ای اش اصلاح می شد ، از مشکلات بعدی ای که گریبانش را گرفت ، در امان می ماند .

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کار درمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید..


آدرس مرکز کار درمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس: 02122091719و02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.