به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

راه حل های کاربردی کاردرمانی برای چالش های روزانه ناشی از هوش حسی کودک

کاری کنید که او احساس بهتری پیدا کند: برای اینکه حساسیت لثه ها را از بین ببرید و به کودکتان کمک کنید که استفاده از مسواک را تحمل کند،

کاری کنید که او احساس بهتری پیدا کند: برای اینکه حساسیت لثه ها را از بین ببرید و به کودکتان کمک کنید که استفاده از مسواک را تحمل کند،لثه ها را به کمک انگشتدانه های پلاستیکی ( که در اغلب داروخانه ها موجود می باشند ) ماساژ دهید. برای این کار می توانید از ماساژورهای دهانی نیز استفاده کنید و یا روی لثه ها یک پارچه تمیز خیس بکشید. را این کارها او نسبت به این قبیل تحریکات، حساسیت زدایی می شود‌

 

خمیر دندان او را عوض کنید: اگر که کودک شما نمی تواند کف خمیر دندان را تحمل کند، از خمیر دندان های بدون کف مثل خمیر دندان آموزشی نوپایان اوراژل استفاده کنید.

 

کاری را بکنید که قابل پیش بینی باشد: برای زمان و چگونگی مسواک زدن کودکتان، یک برنامه روتین قابل پیش بینی ایجاد کنید. بگذارید که کودکتان، خودش نحوه مسواک زدنش را انتخاب کند. به عنوان مثال، او می تواند همیشه از دندان های بالایی اش شروع به مسواک زدن کند و یا همیشه از چپ به راست و از جلو به عقب مسواک بزند. داشتن یک الگوی ثابت برای مسواک زدن، کمک می کند که او این فعالیت پیچیده را دنبال کند و همچنین به او کمک می کند که پیش بینی بکند چه زمان هایی و در کجا او چنین حس متفاوتی را تجربه خواهد کرد ( به جای اینکه احساس کند که ناگهان توسط مسواک مورد حمله قرار گرفته است ) . به علاوه او با این کار پیش خودش احساس غرور می کند که دندان ها و دهانش را تمیز و خوشبو نگه داشته است.

 

حمام کردن

صابون او را عوض کنید: اگر که کودکتان صابون یا شامپوی " لزج " را دوست ندارد، بگذارید که برای یکبار هم که شده صابون های کفی شکل را امتحان کند ( آن ها معمولا برخلاف خمیر ریش ها بوی زیادی هم ندارند).

او را به گونه ای متفاوت آبکشی کنید: اگر که کودکتان از حمام کردن به علت این که آبکشی قرار است بشود نفرت دارد، از یک وان پر از آب برای او استفاده کنید زیرا که وزن بالای آب اغلب در کودکان احساس آرامش را به وجود می آورد. علاوه بر این، کودک شما ممکن است که اگر احساس کند که می تواند جریان آب را کنترل کند، احساس راحتی بیشتری بکند. استفاده از تفنگ های آب پاش اسباب بازی یا دوش های دستی، به او کمک زیادی می کند. موقع آب کشیدن با هم دیگر بشمارید: " ۱، ۲، ۳، آب بکش ".

 

چشم ها و صورت او را خشک نگه دارید: در هنگام آب کشیدن او، نقاب یا محافظی را بالای پیشانی او نگه دارید. این کار به ویژه برای کودکانی خوب است که از خیس شدن صورت خودشان متنفرند یا بدشان می آید که سرشان را موقع آب کشیدن به سمت عقب خم کنند. حتی می توانید وقتی که هنوز در وان یا زیر دوش است، از او بخواهید که صورتش را فورا خشک کند.

 

 

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کاردرمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.

 

آدرس مرکز کاردرمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس:        02122091719    و   02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.