به ما بپیوندید
سعادت آباد، میدان سرو،۱۸ متری مطهری
۱۶ متری دوم، گلستان یکم، پلاک ۲
02122142604و02122091719
info@arianclinic.com
شنبه - پنج شنبه 10 الی 20
جمعه ها تعطیل

راه حل های کاربردی کاردرمانی برای چالش های روزانه ناشی از هوش حسی کودک (قسمت دوم)

از حوله متفاوتی برای او استفاده کنید: اگر که مشکل او بر سر حوله مخصوص خشک کردن است، حولا نرم تر ( یا زبرتری ) را امتحان کنید. همچنین می توانید چند دقیقه قبل از استفاده از حوله، آن را در خشک کن قرار دهید تا گرم تر شود.

 

موقع خواب

او را با وارد کردن یک سری فشارهای عمقی آرام کنید: از طریق ماساژ دادن یا مالش پشت او با ضرباتی سخت و طولانی، به او فشار عمقی آرامش بخشی را وارد کنید.  به آرامی کف پا، ساق پا، دست ها، و بازوهای او را فشار دهید. این کار باعث آرام کردن او موقع خواب می شود و به ویژه برای کودکی که به سختی از حالت برانگیخته و بیداری کامل به وضعیت آرامش و استراحت تغییر حالت می دهد، کاربرد دارد. همچنین می توانید از پتوهای سنگین، پدهای پشتی سنگین یا کیسه های نخود و لوبیا استفاده کنید.

 

اتاق روشن باشد یا تاریک: مطمئن شوید که اتاق به اندازه کافی تاریک ( یا به اندازه کافی روشن ) است که کودکتان بتواند در آن اتاق به خواب برود. یک کودک ممکن است دوست داشته باشد که یک مقدار کمی نور وجود داشته باشد تا احساس راحتی کند ولی کودک دیگر ممکن است که از نور مختصری که از پشت پرده ها یا زیر در هم می آید شکایت داشته باشد چون که خواب او را به هم می زند.

 

زمان سکوت: کودکانی که از نظر شنوایی حساس هستند، حتما باید در سکوت کامل قرار بگیرند تا بتوانند بخوابند. صداهای سفیدی مثل صدای ماشین، پنکه، آکواریوم، یا حتی رادیو را امتحان کنید تا کمک به حذف صداهای محیط اطراف بکنید. خیلی از بچه ها هنگام شنیدن موزیک های ملایمی مثل موتزارت یا CD های مخصوص خوابی از قبیل " نی نی داره می خوابه " راحت تر به خواب می روند.

 

کوتاه کردن موها

 

آشنایی قبلی پیدا کنید: قبل از آن، به ملاقات آرایشگر مربوطه بروید تا با او آشنا شوید و کودکان دیگری که دارند موهایشان را کوتاه می کنند را ببیند ( حواستان باشد که از کلمه " بریدن " استفاده نکنید ). محل های آشناتر، کمتر ترسناک به نظر می رسند.

 

پوست سر او را حساسیت زدایی کنید: قبل از کوتاه کردن موهایش، سر او را با کمک دست هایتان یا یک ویبراتور دستی و یا یک شانه موی ویبره دار، ماساژ بدهید.

 

وسایل متعلق به خودتان را بیاورید: کودک شما ممکن است که به خاطر کاور پلاستیکی ای که دورش انداخته می شود، مضطرب شود، به جای آن می توانید از یک حوله شخصی نرم یا یک تیشرت سایز بزرگ استفاده کنید. یک تیشرت هم با خودتان همراه داشته باشید که بلافاصله بعد از اتمام کار کوتاهی موهایش، آن را بپوشد تا مجبور نشود که با یک لباس پر از مو راهی خانه شود.

 

به یک سالن دوستدار کودک بروید: به یک سالن آرایشگری دوستدار کودک بروید یا اینکه این کار را در خانه در حالی اسنک می خورد و یک نوار ویدئویی جذاب هم می بیند انجام دهید.

 

موهای کوتاه شده را پایین بریزید: از آرایشگر بخواهید که یک برس نرم بزرگ یا یک ابر خشک که رویش پودر بچه ریخته اند به شما بدهدتا موهای کوتاه شده را به وسیله آن ها پایین بریزید. بعد از اتمام کار هم به قسمت هایی از پوست او که تحریک شده است، پودر بچه بزنید.

 

 

 

 

جهت هرگونه سوال و مشاوره می توانید با مرکز کاردرمانی آریان در ساعات اداری تماس حاصل نمائید.

 

آدرس مرکز کاردرمانی آریان: تهران ، سعادت آباد ، میدان سرو، ۱۸ متری مطهری ، ۱۶ متری دوم ، گلستان یکم ، پلاک ۲ ، طبقه اول ، واحد ۴
تلفن تماس:        02122091719    و   02122142604

تماس با ما

Captcha
  پیام ارسال نشد.   ایمیل شما ارسال شد.