بازی درمانی برای کودکان با اختلال اوتیسم

اخیرا اخبار، منابع جدیدی برای درمان کودکان مبتلا به اختلال طیف اوتیسم را تعریف می‌کنند . از سرگرمی گرفته تا بهداشت و درمان ، این سه مقاله چیزی مثبت برای خانواده‌ها و مراقبان ارایه می‌دهند . با گزارش‌های حاکی از افزایش شیوع بیماری کودکان مبتلا به ASD ،  نگرانی‌هایی فزاینده در مورد بزرگسالان جوان با ASD ، برای یافتن شغل و یادگیری مهارت‌های زندگی وجود دارد.

بازی‌های ویدیویی و تجربیاتی که بیشتر کودکان از آن بهره‌مند می‌شوند می‌توانند بر این طیف غلبه کنند . اکنون برخی از کشورها امکاناتی برای  آسودگی این افراد ارائه میکنند وهمچنین خطوط هوایی برنامه‌هایی را ارائه می‌کنند که به آماده‌سازی کودکان برای سفر کمک می‌کنند و موزه‌ها برای کودکان دارای نیازهای خاص  در دسترس هستند . بازی رایانه‌ای محبوب Minecraft یک نسخه برای کودکان مبتلا به ASD دارد .

این بازی  راه خود را در کلاس درس طی میکند که توسط برخی معلمان برای آموزش مهارت‌های ریاضی یا فضایی استفاده می‌شود . براساس داستانی از " The Mighty ، استوارت دانکن " نسخه autism از بازی به نام "Autcraft “ را خلق کرد . دانکن که پسرش  دارای اختلال طیف اوتیسم است ، متوجه شد که به هنگام بازی آنلاین مورد تهدید قرار گرفته‌است ، بنابراین از مهارت‌های توسعه وب خود برای ایجاد یک مکان امن برای مردم استفاده کرد .

حمایت از افراد مبتلا به ASD 

بسیاری از منابع و برنامه‌ها برای افراد مبتلا به ASD در انتهای عملکرد بالای طیف اوتیسم متمرکز هستند . یک سازمان جدید بر روی جوانان با نسخه‌های جدی‌تر تمرکز می‌کند . امی لوتز ، یکی از بنیانگذاران و مادر یک کودک مبتلا به اوتیسم ، امروز در مجله روانشناسی نوشت که شورای ملی اوتیسم از خدمات برای کمک به پسرش و دیگران که به مراقبت تمام‌وقت نیاز دارند ، حمایت خواهد کرد .

 

لینک منبع