از نشستن به حالت w در کودکان جلوگیری کنید

 وضعیت W در کودکان یک وضعیت کاملاً مورد تمایل کودکان در اکثر کودکان به حساب می آید.

تقریبا ۵۰ درصد کودکان این وضعیت را به خود می گیرند ولی والدین باید از خطرات و مضرات این روش آگاه باشند.

حالا می خواهیم بگوییم که چرا کودکان علاقه زیادی به نشستن به صورت W دارند. هر کودکی برای بازی نیاز به تحرک و و ثبات و هماهنگی این دو عامل با همدیگر دارد .کودک نمی‌خواهد وقتی که تمرکز زیادی برای بازی کردن دارد نگران  ثبات در تنه و لگن خود باشد .کودکانی که به صورت مداوم از این روش برای نشستن استفاده می‌کنند به تنه و لگن خود ثبات می دهند تا بتوانند دست ورزی  بهتری در موقع بازی داشته باشند.

حال چرا بعضی از کودکان نباید به این حالت بنشینند برای بسیاری از کودکان نشستن به حالت W توصیه نمی‌شود. کودکانی که مشکلات ارتوپدیک دارند نباید W نشستن را تجربه کنند به دلیل اینکه مشکلات ارتوپدی تشدید میشود همچنین وضعیت w می‌تواند باعث در رفتگی لگن شود و آن را تشدید کند.

 اگر در کودکی از قبل سفتی عضلانی وجود داشته باشد W نشستن می‌تواند آن را تشدید کند .این کار میتواند‌ عضلات همسترینگ نزدیک کننده های لگن و چرخاننده های داخلی را سفت تر و کوتاه تر نماید.

اگر کودک دارای مشکلات نورولوژیک می باشد و یا اینکه تاخیر رشدی در حرکت دارد باید به این حالت ننشیند

چگونه می توانیم از این وضعیت W نشستن جلوگیری کنیم

 مهمترین و موثرترین راه برای جلوگیری از این مشکل پیشگیری از تبدیل شدن آن به یک عادت می باشد وضعیت کودک را پیش بینی کنید و قبل از آن که به وقوع بپیوندد جلوی آن را بگیرید در واقع باید کودکان را به سمت روش‌های جایگزین در نشستن هدایت کنیم.